Love Island cover

VOYO • PO - SO •

Expriateľ Gabriely z Love Islandu prelomil mlčanie: „Stále sme sa nerozišli“

15. 12 2021 12:00 | nb
Gabriela a Vlasta
Gabriela a Vlasta Foto: TV Markíza
Vlasta a Gabriela
Gabriela a Vlasta
Vlasta a Gabriela

Prvýkrát prehovoril v exkluzívnom rozhovore.

Vlasto, bulvár ťa riešil v súvislosti s Gabrielou, s ktorou si mal vzťah. Ty si sa rozhovorom vyhýbal. Prečo si sa teraz rozhodol prehovoriť?

Po celý čas trvania šou až doteraz mi denne chodia správy s otázkami, ako je to s Gabrielou. Cítim tlak okolia, aby som išiel s pravdou von. Nechcem nikomu ubližovať, ale chcem byť vo vnútornej pohode, nech je už táto životná kapitola uzavretá.

Ako dlho si s Gabčou tvoril pár?

S Gabrielou sme sa spoznali v roku 2017 na jednej párty, odvtedy sme sa viackrát stretli a ostali v kontakte. Na konci decembra 2020, kedy bola doma po operácii pŕs, som odpovedal na jej príbeh na Instagrame. V priebehu mesiaca sa naše priateľstvo zmenilo na vzťah. Oficiálny pár sme vytvorili na Valentína tento rok a vlastne ho asi aj stále tvoríme, lebo sme sa nikdy oficiálne nerozišli.

Aký bol váš vzťah? Žili ste spolu, plánovali budúcnosť?

Niekedy v marci sa Gabriela za mnou odsťahovala z Prahy do Brna. Boli sme spolu v podstate nonstop, kdeže sme obaja mali flexibilnú prácu. Budúcnosť sme plánovali až do poslednej minúty, kým jej v Španielsku zobrali telefón pred odchodom do vily. V jednej z posledných správ mi písala, že chce život so mnou a že by raz chcela byť matkou nášho dieťaťa. Takže áno, mali sme plány. Preto si u mňa nechala veci, lebo sme obaja rátali s tým, že náš vzťah bude po jej návrate pokračovať.

Prečo Gabča prijala ponuku ísť do Love Islandu? Konzultovala to s tebou? Aká bola tvoja reakcia?

Gabriela mala vždy veľmi rada reality šou a chcela v nejakej účinkovať. Vnímam to tak, že si išla splnit sen. K jej rozhodnutiu určite prispela aj moja prehnaná reakcia na pracovnú ponuku, ktorú dostala predtým. To bolo v júli. Následne sa odsťahovala na môj popud naspäť k rodičom, no v priebehu dvoch týždňov sa vrátila naspäť. V auguste už bolo všetko ako predtým, boli sme zamilovaní až do jej odchodu do vily v septembri. Povedala mi však, že ponuku prijala, lebo po našich problémoch vo mne nemala úplnú dôveru. Zároveň nechcela prísť o životnú šancu účinkovať v reality šou. Samozrejme, konzultovala to so mnou, no nesúhlasil som. Vtedy som to chcel definitívne ukončiť, no Gabriela ma prehovárala, že to zvládneme. Tvrdila, že tam pôjde hrať rolu, nie sa zamilovať. Miloval som ju a veril jej, preto som nakoniec súhlasil.

Prečo sa ako zadaná rozhodla ísť do šou, kde sa hľadá láska?

Chcela naštartovať kariéru, nie hľadať lásku – veď tú už mala. V tom som s ňou súhlasil, bola to šanca zviditeľniť sa. A získať aj reálnych followerov.

Myslíš, že na kastingu tvrdila, že je single?

Musela tvrdiť, že je single, bola to predsa podmienka vstupu do súťaže.

Ty si ju nakoniec podporil, lebo jej na tom záležalo. S akými slovami do šou nastupovala?

Odchádzala so slovami, že ma miluje, že nechce byť bezo mňa a že keď sa vráti, tak sa zmeníme naše životy a ešte viac sa spojíme. Narážala na rodinu a deti.

Sledoval si Love Island?

Gabriela si želala, aby som to nesledoval. Určite vedela prečo. Až doteraz som nevidel ani jeden diel, o dianí v epizódach ma informoval môj najlepší kamarát.

Gabriela mala na Instagrame fotky s tebou, potom zmizli. Kto je za tým a prečo ich neschovala skôr, než nastúpila do vily?

Za odtstránením fotiek je určite moja bývalá a jej súčasná advokátka. Na jej popud ich odstránil Gabrielin brat, ktorý jej spravoval Instagram. Prečo nie skôr? No lebo ma milovala a tvorili sme pár.

Ty si zverejnil počas šou fotku s inou ženou. Prečo? Mal si niekoho?

Fotku som zverejnil zámerne, aby som upokojil fanúšikov a podporil jej plán - teda to klamstvo, že pár netvoríme. Každý deň som jej písal správy, ako to prežívam a spomenul som aj tú fotku. Chcel som, aby vedela, o čo ide, keď vyjde z vily a všetko si prečíta.

Hoci si šou nesledoval, máš o nej prehľad. Čo hovoríš na Pítra?

Netuším, kto to je, súdiť môžem len podľa toho, čo mi povedali ľudia, ktorí to pozerali alebo ktorí ho poznajú osobne. Počul som však dosť veľa negatív – že je to zákerný hráč a ohovára. Osobne ho však nepoznám, takže to nie je „môj“ názor. No podľa všetkého je to presný opak jej typu muža, či už vizuálne alebo chrakterom.   

Gabča s Pítrom priznali sex vo vile. Ako si sa cítil, keď si sa to dozvedel?

Neveril som tomu. Veril som tomu, čo mi sľúbila, takže ma to nijako nerozhodilo.

Médiami prebehlo, že si chcel ísť do Love Island vily, no nešiel si. Ako to teda bolo?

Áno, to je pravda. Letenky sme s mali s kamarátom kúpené. Pôvodne sme mali dva plány - buď urobiť rozruch a ísť si po ňu do vily, alebo druhá varianta - podporiť ju, lebo ma pred odchodom požiadala o podporu. Chceli sme to tiež spojiť s ďalšími aktivitami v Španielsku. Lenže do môjho života vtedy vstúpila nová žena – Ivanna. Zmenila môj pohľad na vec a ja som sa nakoniec rozhodol nechať to tak. 

Gabčini rodičia sa vyjadrili, že ich dcéra má konečne normálneho frajera. Aký vzťah si s nimi mal ty?

Neboli radi, že ich jediná dcera má o toľko staršieho priateľa, u ktorého mala všetko. Vrátane rád, ktoré si dovtedy pýtala od rodičov. Som tiež akčný človek, ktorý sa neriadi pravidlami. Aj počas COVID-u sme veľa cestovali a verím, že to sa jej rodičom nepáčilo. Proste sa to začalo vymykať tomu, na čo bola rodina zvyknutá a to bolo zle.

Čo sa dialo po jej návrate z vily? Skontaktovali ste sa?

Doteraz sa nič nestalo. Jedinou komunikáciou bola jej správa s otázkou, kedy si môže prísť po veci. Koncom novembra sa prišla zbaliť, kdeže dovtedy u mňa vlastne stále bývala. Ani ma nepozdravila, nieto ešte, aby sa so mnou rozprávala. Nepovedala ani, že je medzi nami koniec, proste nič.

Takže ste sa nikdy oficiálne nerozišli?

Vlastne nie, nerozišli.

Keby Gabča po šou prišla s tým, že chce vo vzťahu pokračovať, išiel by si do toho?

Pravdepodobne áno, keďže som nevidel ani jeden diel a neriešil by som, čo sa tam dialo. Skončilo by sa to, pribudli by jej followeri a spolu by sme budovali jej kariéru.

Aj v prípade, že s Pítrom niečo mala?

To by asi mala problém (smiech). Ale nie, mala moju plnú dôveru, takže ak by nebol žiadny dôkaz a povedala by mi, že nič nebolo, veril by som jej. Ak by však dohodu nedodržala a tým narušila moju dôveru, nechcel by som s ňou tvoriť pár.

Prečo ju nevyhľadáš, aby ste to ukončili? Nepotrebuješ to už uzavrieť?

Ja nie som ten, kto by mal prísť s vysvetlením. Tým, ako sa po šou zachovala, klesla v mojich očiach na úplné dno.

Si teraz single? Alebo si stále v rozpoložení, že s Gabčou to stále nie je uzavreté?

Momentálne oficiálny vzťah nemám. Ale na Gabrielu už nemyslím, aj keď to stále uzavreté nie je. Možno je to celé súčasťou nejakej veľkej hry, ťažko povedať...

TIP: Gabča sa odviazala. Na fotke s Pítrom hore bez

Sledujte reláciu Love Island After na VOYO každý piatok a sobotu a uvidíte, ako žijú ostrovania po šou!

 

Upútavka

 
Love Island After - od 18. novembra na Voyo!
Sledujte celé epizody na