Love Island cover

OD 19. SEPTEMBRA NA VOYO

Je šou Love Island v ohrození? Na Kanárskych ostrovoch vybuchla sopka

19. 09 2021 19:09 | TASR, markiza.sk
V takejto vile si budú užívať súťažiaci Love Island
V takejto vile si budú užívať súťažiaci Love Island Foto: TV Markíza

Pred erupciou bolo zaznamenané zemetrasenie s magnitúdou 3,8.

Na sopke La Cumbre Vieja na španielskom ostrove La Palma, ktorý je súčasťou Kanárskych ostrovov, došlo v nedeľu k erupcii. Predchádzal jej týždeň, keď vulkanológovia na sopke pozorovali zvýšenú seizmickú aktivitu. „Erupcia sa začala v oblasti Cabeza de Vaca, v El Pase,“ uviedla miestna vláda ostrova (cabildo) na svojom účte na sociálnej sieti Twitter.

Z bodu na vulkanickom hrebeni v nedeľu „vystrelili obrovské oblaky čiernobieleho dymu i kamene“, spresnila AFP. Jeden prúd lávy bol rýchlo vidieť kĺzať sa po úbočí a približovať sa ku skupine domov, dodala AFP. Agentúra uviedla, že úrady v nedeľu začali preventívne evakuovať ľudí s obmedzenou pohyblivosťou, ktorí žijú v dedinách blízko epicentra seizmickej aktivity.

Aktuálna situácia sa dotkla aj ďalších ostrovov. Medzi nimi aj Grand Canarie, na ktorej sa práve nakrúca reality šou Love Island. Na ostrove sa nachádza štáb televízií Markíza a NOVA.

„Situáciu veľmi pozorne sledujeme, časť ostrova Grand Canaria už evakuujú. Veríme však, že vzhľadom na relatívnu veľkú vzdialenosť od vily situácia so sopkou nateraz výrobu šou nijako neovplyvní,“ povedal riaditeľ Centra PR a marketingu Michal Borec.

Sledujte Love Island už dnes o 20.00 h na VOYO a o 22.35 h na Markíze.